Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


Попередня     Головна     Наступна             Примітки





Висновки до Частини II.


У монографії розроблено різні аспекти українсько-молдавських відносин за гетьманування Богдана Хмельницького, починаючи від законодавчих проблем, торговельних шляхів і особливостей самої торгівлі. Львів — Молдавія — Васіле Лупул — Тиміш Хмельницький — це не були випадкові етапи гетьмана — вони творили гармонійну цілісність, де об’єднувалися економічні і політичні моменти. Все це разом дало можливість зрозуміти, що українсько-молдавські торговельні зв’язки були більш ніж чисто економічні — вони мали політичну мотивацію. Власне саме це обумовило спробу зреконструювати економічну та політичну візію Богдана Хмельницького.

Я не маю сумнівів, що всебічно відтворити економічну і політичну візію Богдана Хмельницького неможливо з огляду на брак документації, але зібраний матеріал дає можливість гіпотетично реконструювати проблему, що дає цілісний погляд на неї. Сподіваюся, що наступні дослідження зможуть заповнити існуючі люки, хоч мені здається, навряд чи можна буде вийти за межі гіпотези. Але якщо гіпотези базуються на тогочасних ідеях, вони мають право на існування. Моя праця, сподіваюся, допоможе краще зрозуміти, з однієї сторони, як Богдан Хмельницький планував свою державу, а з другої — як цей план здійснювався. На мою думку, різні дії українського гетьмана Богдана Хмельницького, які стали в історіографії контроверзійними, зокрема у другій частині дев’ятого тому «Історії України-Руси» Михайла Грушевського, де Б. Хмельницькому відмовляється у чіткості політичної та економічної візії, тепер можуть вважатися перебільшеними, а то і недійсними.










Попередня     Головна     Наступна             Примітки


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.