Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи
[Енциклопедія українознавства. Словникова частина (ЕУ-II). — Париж, Нью-Йорк, 1959. — Т. 3. — С. 805-1200.]
Попередня
Головна
Наступна
—
Т. 1
Т. 2
Т. 3
Т. 4
Т. 5
Т. 6
Т. 7
Т. 8
Т. 9
Т. 10
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ УКРАЇНОЗНАВСТВАСловникова частина
|
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ УКРАЇНОЗНАВСТВАСловникова частина
|
стор.
Зернове господарство — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 805
Зеров Микола — В. Державин . . . . . . . . . . . . . . . 808
З’єднані Держави Америки — В. Маркусь . . . . . . . . . . . . . . . 808
Зимові походи — Р. М. . . . . . . . . . . . . . . . 828
Зібер Микола — І. Витанович . . . . . . . . . . . . . . . 830
Зілинський Іван — О. Горбач . . . . . . . . . . . . . . . 830
Злочинність — Ю. Старосольський . . . . . . . . . . . . . . . 833
Злучений Українсько-Американський Допомоговий Комітет — В. Ґалан . . . . . . . . . . . . . . . 834
Значне військове товариство — Л. Окіншевич . . . . . . . . . . . . . . . 836
Зовнішня торгівля — І. Витанович, Є. Ґловінський, В. Голубничий . . . . . . . . . . . . . . . 836
Зоологія — Е. Жарський . . . . . . . . . . . . . . . 842
Зоотехніка — І. Розгін . . . . . . . . . . . . . . . 345
Зрошування — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 847
Зубні приголосні — О. Горбач, Ю. Шевельов . . . . . . . . . . . . . . . 849
Івана св. собор у Перемишлі — Б. Загайкевич . . . . . . . . . . . . . . . 851
Ієрархія — І. К-ий . . . . . . . . . . . . . . . 856
Ікона — С. Гординський . . . . . . . . . . . . . . . 859
Іконопис — С. Гординський . . . . . . . . . . . . . . . 860
Іконостас — І. К-ий, С. Гординський . . . . . . . . . . . . . . . 861
Іларіон — І. К-ий . . . . . . . . . . . . . . . 863
Ілюстрація — С. Гординський . . . . . . . . . . . . . . . 864
Іменник — Ю. Шевельов . . . . . . . . . . . . . . . 865
Іміґрація — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 866
Імпресіонізм — С. Гординський . . . . . . . . . . . . . . . 867
Інсіґнії — М. Міллер . . . . . . . . . . . . . . . 870
Інститут Археології АН УРСР-Іршава
Інститут Археології АН УРСР — Я. Пастернак . . . . . . . . . . . . . . . 870
Інститут Економіки АН УРСР — В. Голубничий . . . . . . . . . . . . . . . 871
Інститут Історії АН УРСР — Л. Соневицький . . . . . . . . . . . . . . . 872
Інститут Літератури ім. Т. Шевченка АН УРСР — І. Кошелівець . . . . . . . . . . . . . . . 873
Інститут Мистецтвознавства, Фолкльору та Етнографії АН УРСР . . . . . . . . . . . . . . . 874
Інститут Мовознавства АН УРСР — О. Горбач . . . . . . . . . . . . . . . 874
Інститут Української Наукової Мови (ІУНМ) — К. Туркало . . . . . . . . . . . . . . . 875
Інтеліґенція — М. Шлемкевич . . . . . . . . . . . . . . . 877
Інтернаціоналізм — Р. М. . . . . . . . . . . . . . . . 879
Інтонація — О. Горбач . . . . . . . . . . . . . . . 880
Інформаційна служба — Р. М. . . . . . . . . . . . . . . . 881
Історіографія — О. Оглоблин . . . . . . . . . . . . . . . 887
«Історія Русів» — О. Оглоблин . . . . . . . . . . . . . . . 891
Італія — В. Федорончук . . . . . . . . . . . . . . . 892
Історія України — Л. Соневицький . . . . . . . . . . . . . . . 893
Кавказ — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 911
Кавказькі гори, Кавказ — В. Кубійович, Е. Жарський . . . . . . . . . . . . . . . 913
Кагал — о. П. Качур . . . . . . . . . . . . . . . 916
Казахська ССР — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 918
Казка — П. Одарченко . . . . . . . . . . . . . . . 919
Калайдович-Камянсько-Успенський манастир
Календар — В. Павловський, С. Янів . . . . . . . . . . . . . . . 922
Кам’янець Подільський — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 929
Кам’яновугільна промисловість — С. Процюк . . . . . . . . . . . . . . . 931
Канада — В. Казимира, В. Кисілевський, І. Тесля, З. Янковський, К. Андрусишин, В. Воровський, В. Витвицький, Е. Жарський, І. Кейван, В. Кривоус, В. Ревуцький, Д. Сокульський, Р. М. . . . . . . . . . . . . . . . 932
Канонізація — І. К-ий . . . . . . . . . . . . . . . 950
Канонічне право — о. В. Лаба . . . . . . . . . . . . . . . 950
Капіталізм на Україні — Є. Ґловінський . . . . . . . . . . . . . . . 952
Капіталовкладення — Є. Ґловінський . . . . . . . . . . . . . . . 955
Капніст Василь — О. Оглоблин . . . . . . . . . . . . . . . 956
Каразин Василь — Б. Винар . . . . . . . . . . . . . . . 958
Карикатура — С. Гординський . . . . . . . . . . . . . . . 959
Карне право — Ю. Старосольський . . . . . . . . . . . . . . . 961
Карний процес — Ю. Старосольський . . . . . . . . . . . . . . . 962
Карпати — В. Кубійович, Е. Жарський . . . . . . . . . . . . . . . 963
Карпатська Січ — В. Маркусь . . . . . . . . . . . . . . . 974
Карпенко-Карий Іван . . . . . . . . . . . . . . . 975
Картографія — Б. Кравців, Г. Колодій . . . . . . . . . . . . . . . 977
Картопля — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 982
Касіян Василь — С. Гординський . . . . . . . . . . . . . . . 984
Католицька Акція . . . . . . . . . . . . . . . 986
Кахівський гідровузол — А. Жуковський . . . . . . . . . . . . . . . 986
Кахлярство — Я. Пастернак . . . . . . . . . . . . . . . 987
Квітка Григорій — І. Кошелівець . . . . . . . . . . . . . . . 991
Керчинський залізорудний басейн — С. Процюк . . . . . . . . . . . . . . . 995
Києво-Могилянська Академія — Р. М. . . . . . . . . . . . . . . . 996
Києво-Печерська Лавра — В. Павловський . . . . . . . . . . . . . . . 998
«Києво-Печерський Патерик» — Д. Чижевський . . . . . . . . . . . . . . . 999
«Киевская Старина» — О. Оглоблин . . . . . . . . . . . . . . . 1000
Київ — В. Кубійович, В. Павловський . . . . . . . . . . . . . . . 1000
Київська Археологічна Комісія — О. Оглоблин . . . . . . . . . . . . . . . 1017
Київська Духовна Академія — І. К-ий . . . . . . . . . . . . . . . 1018
Київська митрополія — І. Власовський, о. Г. Великий . . . . . . . . . . . . . . . 1019
Київський Державний Академічний Театр Опери і Балету ім. Т. Шевченка . . . . . . . . . . . . . . . 1021
Київський Державний Академічний Український Театр ім. І. Франка . . . . . . . . . . . . . . . 1022
Київський Державний Університет ім. Т. Шевченка . . . . . . . . . . . . . . . 1024
Київський Контрактовий Ярмарок — В. Павловський . . . . . . . . . . . . . . . 1024
«Київський літопис» — Д. Чижевський . . . . . . . . . . . . . . . 1025
Килимарство . . . . . . . . . . . . . . . 1027
Киргизька ССР — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 1028
Кирилиця — Ю. Шевельов . . . . . . . . . . . . . . . 1029
Кирило — Ю. Шевельов . . . . . . . . . . . . . . . 1030
Кирило-Методіївське Братство — І. Кошелівець . . . . . . . . . . . . . . . 1031
Китай — Л. Голубнича, І. Світ . . . . . . . . . . . . . . . 1035
Кіннота — М. Курах . . . . . . . . . . . . . . . 1036
Кіно — І. Кошелівець . . . . . . . . . . . . . . . 1038
Клавдієве-Тарасове-«Книжочки місінні»
Клен Юрій — В. Державин . . . . . . . . . . . . . . . 1043
Кляса — І. Витанович . . . . . . . . . . . . . . . 1046
Клясицизм — Д. Чижевський, С. Гординський . . . . . . . . . . . . . . . 1046
Клясична філологія — В. Стецюк . . . . . . . . . . . . . . . 1047
Книга — В. Кубійович, Б. Кравців . . . . . . . . . . . . . . . 1049
Князь — Л. Окіншевич . . . . . . . . . . . . . . . 1055
Кобилянська Ольга — В. Радзикевич . . . . . . . . . . . . . . . 1057
Ковалевський Максим — В. Маркусь . . . . . . . . . . . . . . . 1059
Ковжун Павло — С. Гординський . . . . . . . . . . . . . . . 1062
«Кодекс законів про працю УСРР» — Б. Цюцюра . . . . . . . . . . . . . . . 1064
«Кодекс законів про родину, опіку, шлюб і про акти громадянського стану» — Ю. Фединський . . . . . . . . . . . . . . . 1065
Козацтво-«Колгоспниця України»
Козацтво — І. Витанович, Р. М. . . . . . . . . . . . . . . . 1067
Коксохемічна промисловість — В. Винар . . . . . . . . . . . . . . . 1073
Колгосп — В. Голубничий . . . . . . . . . . . . . . . 1074
Колективізація сільського господарства — В. Голубничий . . . . . . . . . . . . . . . 1078
Колесса Олександер . . . . . . . . . . . . . . . 1081
Коломия — Р. М. . . . . . . . . . . . . . . . 1085
Кольорова металюрґія — Б. Винар . . . . . . . . . . . . . . . 1086
Комбатантські українські організації — М. Стечишин . . . . . . . . . . . . . . . 1088
Комбінат — Є. Ґловінський . . . . . . . . . . . . . . . 1089
Комітети Незаможних Селян — В. Голубничий . . . . . . . . . . . . . . . 1091
Комітет Українців Канади . . . . . . . . . . . . . . . 1091
Комсомол — В. Голубничий . . . . . . . . . . . . . . . 1092
Комунізм — В. Голубничий . . . . . . . . . . . . . . . 1095
Комуністична Партія Західньої України — Р. М. . . . . . . . . . . . . . . . 1096
Комуністична Партія Совєтського Союзу — В. Голубничий . . . . . . . . . . . . . . . 1097
Комуністична Партія України — В. Голубничий . . . . . . . . . . . . . . . 1098
Комуністичний Інтернаціонал — В. Голубничий . . . . . . . . . . . . . . . 1102
Кондитерська промисловість — Б. Винар . . . . . . . . . . . . . . . 1103
Кониський Олександер — І. Кошелівець . . . . . . . . . . . . . . . 1104
Коновалець Євген — В. Янів . . . . . . . . . . . . . . . 1105
Конопле-джутова промисловість — Б. Винар . . . . . . . . . . . . . . . 1106
Коноплі звичайні — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 1107
Консерватизм — І. Лисяк-Рудницький . . . . . . . . . . . . . . . 1108
Консервна промисловість — Б. Винар . . . . . . . . . . . . . . . 1110
Конституція — В. Маркусь . . . . . . . . . . . . . . . 1112
Конституція Західньо-Української Народної Республіки — Р. М. . . . . . . . . . . . . . . . 1112
Конституція Української Народної Республіки — М. Стахів . . . . . . . . . . . . . . . 1112
Конституція УССР — О. Юрченко . . . . . . . . . . . . . . . 1113
Конструктивізм — С. Гординський . . . . . . . . . . . . . . . 1114
Консульська служба — В. Маркусь . . . . . . . . . . . . . . . 1115
Концентраційні табори — А. Білинськии, В. Голубничий . . . . . . . . . . . . . . . 1117
Конярство — Р. М. . . . . . . . . . . . . . . . 1120
Кооперативна наука — І. Витанович . . . . . . . . . . . . . . . 1122
Кооперативна преса — А. Жук . . . . . . . . . . . . . . . 1122
Кооперація — І. Витанович, В. Голубничий . . . . . . . . . . . . . . . 1124
Кордуба Мирон — О. Оглоблин . . . . . . . . . . . . . . . 1131
Корисні копалини — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 1132
Кормова база . . . . . . . . . . . . . . . 1135
Кормові культури — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 1136
Косинка Григорій — І. Кошелівець . . . . . . . . . . . . . . . 1145
Костомаров Микола — Я. Пеленський . . . . . . . . . . . . . . . 1148
Котляревський Іван — П. Петренко . . . . . . . . . . . . . . . 1150
Кох Ганс . . . . . . . . . . . . . . . 1152
Коцюбинський Михайло — І. Кошелівець . . . . . . . . . . . . . . . 1154
Кочерга Іван — І. Кошелівець . . . . . . . . . . . . . . . 1155
Кошиць Олександер — В. Витвицький . . . . . . . . . . . . . . . 1157
Кошівка — Е. Жарський . . . . . . . . . . . . . . . 1157
Краєзнавство — Р. М. . . . . . . . . . . . . . . . 1159
Краків — Д. Горняткевич . . . . . . . . . . . . . . . 1161
Краснодар . . . . . . . . . . . . . . . 1164
Кременчук — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 1168
Крем’янець . . . . . . . . . . . . . . . 1168
Кривий Ріг — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 1170
Криворізький залізорудний басейн — В. Кубійович, С. Процюк . . . . . . . . . . . . . . . 1172
Крижевецька єпархія — о. М. Бучко . . . . . . . . . . . . . . . 1175
Крим — В. Кубійович, М. Міллер . . . . . . . . . . . . . . . 1176
Кримська війна — Л. Винар . . . . . . . . . . . . . . . 1182
Кримська низовина — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 1183
Кримський Агатангел . . . . . . . . . . . . . . . 1184
Кримський південний берег — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 1185
Кримські гори — В. Кубійович, Е. Жарський . . . . . . . . . . . . . . . 1186
Крип’якевич Іван — О. Оглоблин . . . . . . . . . . . . . . . 1189
Кричевський Василь — В. Павловський . . . . . . . . . . . . . . . 1190
Кропивницький Марко . . . . . . . . . . . . . . . 1192
СПИСОК КАРТ
Українці в ЗДА (1914) — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 811
Українці в ЗДА (1958) — В. Кубійович, Т. Олесіюк . . . . . . . . . . . . . . . 811
Українці в півн.-сх. частині ЗДА (1958) — В. Кубійович, Т. Олесіюк . . . . . . . . . . . . . . . 812
Архітектурний комплекс в Зимнім . . . . . . . . . . . . . . . 828
Зимовий похід Армії УНР 6. 12. 1919 — 5. 5. 1920 . . . . . . . . . . . . . . . 828
Другий зимовий похід Армії УНР . . . . . . . . . . . . . . . 829
Природні країни Кавказу . . . . . . . . . . . . . . . 911
Політико-адміністративна карта Кавказу . . . . . . . . . . . . . . . 912
Кавказькі гори . . . . . . . . . . . . . . . 915
Канада . . . . . . . . . . . . . . . 933
Українці в Канаді 1911 р. . . . . . . . . . . . . . . . 934
Українці в Канаді 1951 р. . . . . . . . . . . . . . . . 934
Українці в степових провінціях Канади . . . . . . . . . . . . . . . 936
Українці в степових провінціях Канади у % до всього населення (1951) . . . . . . . . . . . . . . . 937
Поділ Східніх Карпат . . . . . . . . . . . . . . . 965
Морфологічні краєвиди Східніх Карпат . . . . . . . . . . . . . . . 966
Розміщення населення в Сх. Карпатах — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 970
Посівна площа картоплі під урожай 1910 — 12 pp. у % до заг. посівної площі
Посівна площа картоплі під урожай 1956 р. у % до заг. посівної площі . . . . . . . . . . . . . . . 983
Кахівський гідровузол . . . . . . . . . . . . . . . 987
Кахівське водоймище . . . . . . . . . . . . . . . 987
Київ та його околиці . . . . . . . . . . . . . . . 1001
Схематичний плян Києва . . . . . . . . . . . . . . . 1002
Схематичний плян стародавнього Києва . . . . . . . . . . . . . . . 1003
Схематичний плян Києва з 1810 рр. . . . . . . . . . . . . . . . 1005
Плян Києва — А. Жуковський . . . . . . . . . . . . . . . 1008
Територіяльний розвиток і рельєф Києва . . . . . . . . . . . . . . . 1009
Київщина . . . . . . . . . . . . . . . 1026
Корисні копалини . . . . . . . . . . . . . . . 1134
Краснодар — Г. Колодій . . . . . . . . . . . . . . . 1164
Краснознам’янський канал . . . . . . . . . . . . . . . 1165
Кривий Ріг — Г. Колодій . . . . . . . . . . . . . . . 1171
Схематична карта Криму . . . . . . . . . . . . . . . 1177
Розміщення населення в Криму — В. Кубійович . . . . . . . . . . . . . . . 1179
Кримські гори . . . . . . . . . . . . . . . 1187
Том 11. Доповнення і виправлення
Енциклопедія українознавства: Словникова частина
/ Ред. В. Кубійович; Наукове товариство ім. Т. Шевченка у Львові. — Л.
Т. 3: Перевидання в Україні. — Львів, 1994. — с.805-1200: іл. — ISBN 5-7707-4052-3 (т. 3) — ISBN 5-7707-4048-5.
Енциклопедія українознавства: Словникова частина. — Париж - Нью-Йорк: Молоде життя, 1959. — Т. 3. — С. 805-1200.
Репринтне відтворення видання 1955 — 1984 років.
© Сканування та обробка: Максим, «Ізборник» (http://litopys.kiev.ua)
24.VIII.2013
Попередня
Головна
Наступна
—
Т. 1
Т. 2
Т. 3
Т. 4
Т. 5
Т. 6
Т. 7
Т. 8
Т. 9
Т. 10