Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том I. Розділ I.]

Попередня     ТОМ I     Наступна





ТОМ I

Розділ I. Вступні замітки





Термінологія, українське імя, затемненнє понятія української національності, звичайна історична схема, спори про самостійність.


Нинішня українська територія і чисельність українського народу, еволюція української народности, фізичні прикмети території і вплив їх на кольонізацію; хвилювання кольонізації, їх значеннє в еволюції українського житя, формуваннє українського етнічного типу, доля народности.


Основні принціпи дослїду української історії — державність і недержавність, перевага внутрішньої історії над зверхнею, відносини ґльотики й архіолоґії до історії, початок історичного житя, подїл на періоди, загальний проспект працї.











Попередня     ТОМ I     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том I. Розділ I.]


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.