Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том II. Розділ I.]

Попередня     ТОМ II     Наступна





ТОМ II

Розділ I. Ярослав.





Вступне слово


Вступні уваги про процес розкладу давньої руської держави


Смерть Володимира й питаннє про спадщину; джерела для сих подїй; кандидатура Бориса; смерть його й иньших Володимировичів; виступленнє Ярослава; похід на Київ; війна з Болеславом; другий похід Ярослава; кінець Сьвятополка; історична і поетична традиція сих війн.


Війни Ярослава з Брячиславом і Мстиславом; Листвинська битва; подїл Володимирової спадщини. Приверненнє західнїх земель і участь Руси в польських справах. Північні війни. Печенїги. Смерть Мстислава.


Внутрішня дїяльність Ярослава; волости його синів; укріпленнє і залюдненнє полудневого погранича. Заграничні зносини — з Нїмеччиною, з Скандинавією, з Франциєю й Угорщиною, з Візантиєю; останнїй похід на Царгород.


Законодатна дїяльність Ярослава, культурні заходи: монастирі, осьвіта і церковні справи; будівництво; монета. Смерть Ярослава; подїл його спадщини.











Попередня     ТОМ II     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том II. Розділ I.]


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.