Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том V. Розділ I.]

Попередня     ТОМ V     Наступна





ТОМ V

Розділ I. Загальний погляд.





Загальний характер еволюції XIV-XVI в., впливи польського права, територіальні ріжницї, переходовий характер впливів литовського права. Староруська підстава литовського права, консерватизм в полїтицї в. кн. Литовського.Впливи державної еволюції в. князївства на його право; використуваннє суспільности в інтересах воєнних; децентралїзація як перепона в сих впливах; князї Гедиминовичі й їх відносини до в. князя; упадок князївств; ґарантії провінціональних порядків — земські привилєї; привилеї українських земель — підляські, київські й волинські; земська автономія в в. князївстві, її практика на Українї; розклад землї і земського устрою, успіхи одностайности в устрою і праві.


Українські землї Польської корони: відмінність обставин, часи „руського права” і його упадок, польонїзація устрою й права, змагання місцевої шляхти до зрівняння з польськими землями, безхосенність земської автономії для українського елємента, упослїдженнє Руси, спольщеннє західнїх провінцій і похід Польщі на схід.











Попередня     ТОМ V     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том V. Розділ I.]


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.