Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том VIII. Розділ X.]

Попередня     ТОМ VIII     Наступна





ТОМ VIII

Розділ X. Весняна війна 1648 р.





Розвій повстання і польський наступ: успіхи повстання на Низу, сили Хмельницького, переговори і союз з Кримом, рух ”на волости”, трівога в шляхецьких кругах, похід Потоцкого, відмовлення короля і сенаторів, непримирене становище Потоцкого, його пляни безоглядного задавлення руху, місія до Хмельницького і його відповідь.


Жовті Води: марш польського війська, польські сили, експедиція на Низ, похід Шемберґа, сухопутна експедиція Стеф. Потоцкого, бунт під Камінним Затоном, гетьмани під Чигрином, їх відступ, бльокада Ст. Потоцкого на Жовтих Водах, відступ і погром.


Корсунь, вісти з Кодака, трівога гетьманів, вість про жовтоводський погром, уступленнє під Корсунь, наступ козаків, уступленнє гетьманів, погром в Гороховій Діброві, вражіннє від нього у сучасників.


Татарські загони. Хмельницький під Білою Церквою, його сили, розвій повстання, відомости з Заднїпровя, утеча Поляків і Жидів, Хмельницький стараєть ся затримати повстаннє в межах можливої коректности.











Попередня     ТОМ VIII     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том VIII. Розділ X.]


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.