Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


Головна сторінка


ЗАВАНТАЖИТИ ФАЙЛ (PDF, ~1.2M)Кислюк К. В. Історіософія в українській культурі: від концепту до концепції [Текст]: моногр. / К. В. Кислюк. — Х.: ХДАК, 2008. — 288 с.
ISBN 978–966–404–648–7


У монографії запропоновано авторську концепцію української історіософії як переважного способу історико-пізнавальної діяльності в Україні. У широкому культурологічному контексті визначаються типологічні ознаки, основні формоутворення, етапи розвитку історіософії як знання про самобутність та самостійність українського народу, його держави, культури, Церкви, встановлюється співвимірність української історіософії із західноєвропейською філософією історії та національно-культурною пам’яттю.

Монографія призначена дослідникам у галузі культурології, філософії, історії, українознавства, викладачам і всім, хто цікавиться духовними феноменами вітчизняної культури.
Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.