Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








66. Портрет Івана Івановича Горностаєва. Папір, офорт 16,5 × 12,5; (31,5 × 21,8). [Пб.]. [І — II 1861].

Портрет І. І. Горностаєва не був закінчений в зв’язку зі смертю Шевченка, чим пояснюється і відсутність на ньому вигравіруваного авторського підпису.

Офортна дошка, на якій був вигравіруваний цей портрет, зазначена в описі речей Шевченка, складеному після його смерті М. Лазаревським, під назвою «Портрет невідомого».

Як портрет Горностаєва цей твір був опублікований вперше в альбомі «Офорты Т. Г. Шевченка в коллекции В. В. Тарновского», Київ, 1891, табл. [27]. З таким же визначенням його було репродуковано в книзі Д. О. Ровінського «Подробный словарь русских граверов XVII — XIX в.», СПБ, т. II, 1895, стор. 1174, № 7 і репрод. 1177 — 1178.

Публікація портрета з визначенням ініціалів Горностаєва належить О. П. Новицькому (див. «Тарас Шевченко як маляр», Львів — Москва, 1914, стор. 81, № 635; репрод. табл. 83). /41/

Портрет І. І. Горностаєва датується 1861 роком — часом виконання аналогічного за характером і ступенем майстерності портрета П. К. Клодта (див. № 65). Попередні місця збереження: ЧМТ — № 467, ЧІМ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 681.










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.