Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
31. Молитва матері. Папір, сепія. [Новопетровське укріплення]. [Літо 1853].

Місцезнаходження оригіналу не встановлено. Опис дано за свідченням колишнього власника цього малюнка Б. Г. Суханова-Подколзіна (див. «Киевская старина», 1885, кн. II, стор. 240). Публікується за репродукцією, що знаходиться в неопублікованих матеріалах О. П. Новицького до видання малярської спадщини Шевченка, зробленою з фотографії, яка зберігалася в ЧМТ («Каталог музея украинских древностей В. В. Тарновского», т. II, Чернигов, 1900, стор. 201, № 518). У списку Честахівського фотографія з цієї роботи значиться за № 26.

Обличчя матері дуже нагадує портрети А. О. Ускової (див. № 34, 35, 41). Сюжетом малюнка могла послужити тяжка недуга сина Ускових — Дмитра, який помер у червні 1853 p., що й є підставою для датування.

Попередні місця збереження: власність Н. Б. Суханової-Подколзіної, Б. Г. Суханова-Подколзіна.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.