Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
125. Склепіння зруйнованої будівлі. Папір, олівець (10,5 × 17,2). [Ханга-Баба]. [22.V 1851 — 1855].

Справа вгорі чорнилом позначено: № 11794.

Очевидно, на малюнку зображено зруйнований будинок Ханга-Баба, опис якого дав. Бр. Залеський: «По сусідськи з цими віковими деревами є руїни будиночка Ханга-Баба, ім’я якого присвоєно всьому урочищу. Будиночок побудований з каменю, в ньому — з десяток маленьких кімнат, найбільша в центрі має форму круга і поставлена на стовпах, в стінах її влаштовані ніші. Колись тут була, як видно, школа, а можливо, молитовня власника будинку» (альбом «La vie des steppes Kirghizes», Paris, 1865, стор. 51).

В Ханга-Баба Шевченко був двічі під час Кара-тауської експедиції та кілька разів протягом перебування в Новопетровському укріпленні (див. прим. до № 1 — 17 та 71 — 124).

Рисунок виконано на такому ж папері, як і рисунки № 126 — 127.

В літературі зустрічається під назвою «Склепи напівзруйнованої будівлі» (О. Новицький, Тарас Шевченко як маляр, Львів — Москва, 1914, стор. 59, № 297).

Попередні місця збереження: ЧМТ — № 325, ЧІМ, ІТШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 560.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.