Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
СУМНІВНІ (DUBIA)

177. Казахська юрта в степу. Папір, акварель. [1851 — 1857].

Репродукується за фотокопією з оригіналу.

О. Новицький вмістив репродукцію даного малюнка в підготованій до друку роботі «Малярські твори Тараса Шевченка» (рукопис, в ДМШ, стор. 87, № 715) під назвою «Киргизьке шатро, а віддалеки надмогильне каміння». В поясненні до малюнка він зазначає: «Як повідомив мене Я. О. Риженко, що подав і всі відомості, і фотознімок з цієї акварелі, Шевченко подарував її Лазаревському Федорові Матвійовичу, а останній подарував її своєму приятелеві Андрію Ананьєву, од якого він перейшов до сина його — Олександра Андрійовича Ананьєва».

Сучасне місцезнаходження малюнка не встановлено. Відсутність оригіналу не дає можливості зробити остаточні висновки щодо авторства Шевченка.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.