Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


Попередня     Головна     Наступна         Розшифрований текст
КАТЕРИНИНСЬКА КОПІЯ кін. XVIII ст.1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13


14


15


16


17
Катерининська копія „Слова" кінця XVIII ст.

Із віднайденого тексту „Слова о полку Ігоревім" у рукописному збірнику („Хронографі") кінця XV ст. у 1792-1793 рр. було виготовлено рукописну копію для Катерини II. Ця копія зберігалася в гардеробі імператриці й була виявлена та опублікована П.П.Пекарським у 1864 р. З того часу вона пильно досліджувалася й кілька разів перевидавалася (друкованим і фототипічним способом).

Фотокопія Катерининської копії відтворюється за виданням: Екатерининская копия конца XVIII века / Слово о полку Игоре†сына Святославля внука Ольгова. — М., 1954.Попередня     Головна     Наступна         Розшифрований текст


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.