Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


Попередня     Головна     Наступна





З ПРОМОВИ ВИГОЛОШЕНОЇ 26-го ЖОВТНЯ 1938 р. НА МІТИНГУ В УЖГОРОДІ


Прем’єр-міністр Авґустин Волошин щиро подякував за таку гарну маніфестацію і м. і. заявив, що керму влада перебирає в руки серед дуже тяжких відносин. По-перш потрібно впорядкувати і забезпечити границі. Честь і слава нашій народній армії, що своїми грудьми боронить нас. Ми хочемо з нашими сусідами-мадярами жити у згоді, ми готові їм віддати, що їм належиться, але наші етнічні границі не пустимо і захоронимо народну єдність. (Так є, а потім скандовано: Під-кар-паття не да-мо, Підкарпаття не дамо!) Перед владою важне і відповідальне завдання, закласти тривку основу під будову нашої держави і подбати, щоб кожний син нашого народу мав працю. Ми віримо, що при переорґанізованому політичноекономічному житті, наша країна виживить нас, бо є ще більше гористі краї, але зате економічно дуже добре просперують... Нехай кожний зістане на свойому місці, уряди хай ведуть працю, як і досі, до дальшого розпорядку влади. Я вірю, що нам Бог допоможе в нашій праці, а Вас прошу підтримувати нас і надальше, так віддано, як дотепер.

Промова декілька раз була перебрана вибухами ентузіазму народних мас. Наприкінці відспівано нашому любому Батькові "Многая літа" і похід рушив через новий міст, вулицями до міста, в напрямку до Народного Дому. Маніфестанти вулицями вигукували свої симпатії владі: "Нехай живе українська влада Підкарпаття, нехай живе наша армія, нехай живе Українська федеративна держава!







З ПРОМОВИ, ВИГОЛОШЕНОЇ ДНЯ 26-го ЖОВТНЯ 1938 р. В УЖГОРОДІ. Вперше надруковано в газ. "Нова свобода". — 1938. — 28 жовтня.

Подається за першодруком.







Попередня     Головна     Наступна


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . )



 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.