Уклінно просимо заповнити Опитування про фемінативи  


Попередня     Головна     Наступна

ГРОМАДЯНИ КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ!


Територіяльні страти відступленням частини нашої землі Мадярщині ослабили нас економічно, але не знищили.

Наша земля буде жити далі, бо це наша воля.

Побудуємо нові залізниці, нові дороги і тим забезпечимо господарську розбудову всіх наших сіл і міст. Побудуємо потрібні лічниці (шпиталі), старобниці, сиротинці та інші соціяльні інституції.

Добудуємо наше шкільництво, яке буде запорукою дальшого культурного розвитку нашої землі. Заложимо промислові підприємства для використання природних багацтв нашої землі та забезпечимо роботу працюючому народу. Переведемо повну земельну реформу на полевих і лісових господарствах.

Вибудуємо на основі важних законів нову та ощадну державу і самоуправну адміністративу. Переведення всіх цих завдань та дальших пильних праць, буде, однак, коштувати гроші, про які мусимо постаратися самі після законів о податках та оплатах.

Фінансові уряди будуть управляти всіми фінансовими ділами в межах законів на основі найвищої справедливости.

Всі податники дістануть у всіх фінансових урядах ясні інформації про свої податкові та сплатні справи; їх права та охорона будуть за кождих обставин респектовані.

Не чекайте однак, щоби Вас напоминали. Платіть добровільно, готівкою у своїх податкових урядах, сільських та районних нотаріятах або поштовою щадницею. Хто заплатить всі недоплатки сейчас, будуть йому дані полегші. Пам’ятайте, що платите собі, будуєте для себе. Докажіть світу, що хочете вільно жити, що хочете працювати для утримання самостійности Карпатської України, що знаєте боротися за свою свободу і виконанням фінансових обов’язків для своєї щасливої будучности та будуччини своїх дітей.

Свій патріотизм та свою лояльність до нової і власної держави доказуйте добровільним та завчасним заплаченням податків та оплат. Плачення податків — це підтримка боротьби за свободу та незалежність, неплачення то — шкідництво, саботаж. Торговці, ремесельники та промисловці. Докажіть особливо Ви сповненням всіх даньових та сплатних зобов’язань своє щире державнотворче відношення до свобідної Карпатської України.

Довіряйте своїй владі та її представникам в державних та самоуправних урядах.

Поможіть їм, щоби могли працювати добре та для Вас.


Прем’єр влади Карпатської України Мснр. др. А. ВОЛОШИН, в. р.


Міністер господарських справ РЕВАЙ, в. р.

ГРОМАДЯНИ КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ! Звернення "Президії влади Карпатської України (Ч. 1672/39). Надруковано в газ. "Нова Свобода". — 1939. — Ч. 46. — 2 березня.

Подається за першодруком.Попередня     Головна     Наступна         Технічне посилання


Етимологія та історія української мови:

Датчанин:   В основі української назви датчани лежить долучення староукраїнської книжності до європейського контексту, до грецькомовної і латинськомовної науки. Саме із західних джерел прийшла -т- основи. І коли наші сучасники вживають назв датський, датчанин, то, навіть не здогадуючись, ступають по слідах, прокладених півтисячоліття тому предками, які перебували у великій європейській культурній спільноті. . . . ) 


Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть ціле слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.